Nejčastější otázky

Tady možná najdete odpověď na svůj problém s nefunkčním kávovarem

Q?

Káva z kávovaru vytéká bez pěny, co s tím?

A.

Zkontrolujte jak hrubě je káva pomletá, pokud je namleta hodně nahrubo, nastavte na mlýnku kávovaru jemnější mletí (vždy za chodu mlýnku) Káva by měla být pomleta asi jako "sůl"

U pákových kávovarů použijte hruběji pomletou kávu

Q?

Mlýnek se otáčí (mele kávu), ale po čase se rozsvítí kontrolka – doplňte kávu.

A.

Mohou být dvě příčiny -  cizí předmět v kávě (šroubek, spona, kus dřeva, plastu  apod)

A občas se také stane, že někdo omylem naleje vodu do mlýnku,  místo do nádoby na vodu. V takovém případě kávovar nezapínejte a objednejte si  náš servis. Je potřeba mlýnek vyčistit a zkontrolovat.

Q?

Na displeji přístroje se mi objevil nápis “ventilate”, přístroj na nic nereaguje.

A.

Pod trysku na horkou vodu si dejte větší hrnek a odpusťte aspoň 2dcl vody. Pokud hláška zmizí pak je vše ok, jinak volejte náš servis. Kávovar  může být zavápněn nebo je vadné čerpadlo.

Q?

Mám přístroj Saeco Vienna a na přístroji bliká červená kontrolka.

A.

Červená LED dioda je sdružená pro všechny poruchy.   Zkontrolujte zda máte správně nasazenou odkapní misku, centrální jednotku nádobu na odpad.

Q?

Při mletí kávy se z mlýnku ozývají divné zvuky (mlýnek je hlučný)

A.

Občas v kávě najdeme malý kamínek, kousek dřeva nebo kovu. Stává se to hlavně při používání méně kvalitní kávy (nebo spíš nekvalitní). Volejte náš  servis - mlýnek je nutné vyčistit.

Q?

Při přípravě kávy je kávovar hlučný a neudělá kávu.

A.

Pravděpodobně vám došla voda v kávovaru a čerpadlo jede "na sucho" Doplňte vodu a přes trysku na horkou vodu odpusťte cca 2 dcl vody, jak se začne systém plnit vodou, čerpadlo se ztiší a kávovar bude fungovat jako předtím. Když se vám nepodaří tímto způsobem kávovar nastartovat volejte náš servis - může být vadné čerpadlo nebo  někde nasává vzduch.

No Comments Yet.

Leave a comment